nasz kanal na youtube
 • header
 • header
 • header
 • header
 • header
 • header

Reportaż „Tym, co w górach pozostali…”

f

1 listopada 2014, godz. 17.45
TVP Wrocław

 

Kolejna emisja reportażu poświęconego historii powstania cmentarza górskiego w Karkonoszach oraz ludziom, którzy w górach pozostali na zawsze. Są to, między innymi, sylwetki ratowników GOPR-u i przewodników sudeckich PTTK związanych z Karkonoszami.


W programie znajdują się wypowiedzi GOPR-owców i przewodników, którzy dwadzieścia osiem lat temu tworzyli cmentarz górski w Dolinie Łomniczki, a także wypowiedzi GOPR-owców biorących udział w tragicznych wyprawach, w których zginęli ich koledzy.


Reportaż ilustrowany jest ikonografią z okresu budowy cmentarza i krzyża, zarazem przedstawia sylwetki ludzi, którym cmentarz ten jest poświęcony.

 

 

Autor: Maciej Kieres

Zdjęcia: Paweł Przybylski

Emisja: TVP Wrocław, 1 listopada (sobota)

Godzina godz. 17.45

 

Producent: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu
Województwa Dolnośląskiego

Urząd Marszałkowski

Mecenat:  Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 http://www.dcik.pl/files/logo%20urz%20marsz-male-1.jpg

więcej informacji

III Festiwal Aktorstwa Filmowego

f

8-13 listopada 2014
Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, Wrocław

 

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Aktorstwa Filmowego. Przed nami kilkadziesiąt projekcji filmowych – nowości i klasyka, codzienne prelekcje znawców kina i codzienne spotkania z gwiazdami.

 

          W tym roku festiwalowa publiczność będzie miała okazję porozmawiać m.in. z Beatą Tyszkiewicz, Markiem Kondratem, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Kotem, Jerzym Stuhrem, Janem i Łukaszem Nowickimi, Katarzyną Figurą, Arturem Żmijewskim, Dorotą Kamińską, Sonią Bohosiewicz, Joanną Brodzik, Januszem Chabiorem, Dawidem Ogrodnikiem, Olgą Bołądź i Robertem Więckiewiczem. Wszystkie seanse i spotkana z artystami będą się odbywały w Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu.

      Gale rozpoczęcia i zakończenia FAF  odbędą sie w Teatrze Polskim przy. ul. Zapolskiej we Wrocławiu . Gośćmi specjalnymi Gali Otwarcia będą Beata Tyszkiewicz i Marek Kondrat. Gwiazdy polskiego kina zostaną uhonorowane Platynowymi Szczeniakami za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym. Wieczór uświetni 17 osobowy Dziubek Band, niepokorny big-band będący dominacją brzmienia 4 trąbek, 4 puzonów, 5 saksofonów z domieszką gitary, gitary bass, piano i zestawu perkusyjnego.

           Podczas Gali Zamknięcia festiwalu wręczone zostaną Złote Szczeniaki za najlepsze role kobiece i męskie pierwszo i drugoplanowe. Wieczór uświetni Wrocławski Teatr Pantomimy, który w zabawie z grawitacją przeniesie widzów do świata bohaterów filmów Titanic, Matrix, Lśnienie, American Beauty, Casablanca oraz poprowadzi na spotkanie z Jamesem Bondem, Marilyn Monroe i  Rockym. 

 

Program na oficjalnej stronie Festiwalu

 

Bezplatne wejściówki na 3. Festiwal Aktorstwa Filmowego dostępne od 30 października w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 64a. 
 
 
 
 
 
 
 
6. Jelenia Góra  7. Odra Film8. DCF9. Wrocławski Teatr Pantomimy9.. Teatr Polski


więcej informacji

„Dolnoślązacy – Portret Własny” - wystawa pokonkursowa

f

20 pażdziernika - 7 listopada  2014
Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Rynek-Ratusz 24, Wrocław
Wernisaż: 20 października 2014

 

 

Najlepsze prace zrealizowane pod hasłem „Dolnoślązacy – Portret Własny" i wyłonione w trzech konkursach na plakat, film i fotografię można od 20 pażdziernika do 7 listopada zobaczyć w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej. Konkurs organizowany był wspólnie przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Wernisaż wystawy zainaugurował wicemarszałek województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń, który wręczył laureatom pamiątkowe dyplomy.
- Wielokulturowość Dolnego Śląska jest wielkim bogactwem naszego regionu. Dlatego też warto wzmacniać poczucie dumy z bycia Dolnoślązakiem – powiedział. Radosław Mołoń podkreślając znaczenie tożsamości regionalnej.

Wystawa „Dolnoślązacy – Portret Własny" wpisuje się swoją tematyką w szerszy projekt, realizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – „Tożsamość Dolnoślązaków – Unia Wielu Kultur”. W ramach tego projektu zrealizowano już: cykl reportaży „Mój pierwszy dzień” wspólnie z TVP Wrocław, Dolnośląski Kalendarz Społeczny na rok 2014 pt.: „Połączył nas Dolny Śląsk” oraz „Mój album rodzinny – Moja historia”.

Koordynatorem projektu był Wojciech Romanowski. Szczegółowe informacje na temat projektu „Dolnoślązacy – Portret Własny" znajdują się na stronie www.portretwlasny.pl

 

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 Urząd Marszałkowski

 

http://www.dcik.pl/files/logo%20urz%20marsz-male-1.jpg

 

Patronat medialny:

 

więcej informacji

15. Prezentacja Monodramów na Dolnym Śląsku

f

Prezentacja monodramów, która towarzyszy Wrocławskim Spotkaniom Teatrów Jednego Aktora odbywa się w tym roku w pażdzierniku i listopadzie w 5 miastach regionu: Oławie (18.10.), Bolesławcu (19-21.10.), Oleśnicy (19.10 i 21.10.), Wałbrzychu (19.10 i 26.11.) i  Jaworze (22.10.).

Z 10 spektaklami wystąpi 6 aktorów: Jagoda Rall „Kalina”, Birute Mar „Słowa na piasku” (Litwa), Janati Soliad, „Maya” (Algieria), Agnieszka Przepiórska „Tato nie wraca”, Piotr Kondrat „Shylock", Bogusław Kierc „To wszystko”

 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa!

 

 

15. Prezentacja Monodramów na Dolnym Śląsku

październik - listopad 2014

 

● OŁAWA: Centrum Sztuki w Oławie

18.10.2014 Jagoda Rall „Kalina” wg piosenek Jeremiego Przybory z „Kabaretu Starszych Panów" oraz fragmentów filmów z udziałem Kaliny Jędrusik

 

● WAŁBRZYCH: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

19.10.2014 Birute Mar „Słowa na piasku”, wg „Szczęśliwych dni” Samuela Becketta (Litwa)
                      Janati Souad, „Maya” (Algieria)
26.11.2014 Agnieszka Przepiórska „Tato nie wraca”, Piotr Rowicki

 

 ● OLEŚNICA:  Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy

19.10.2014 Jagoda Rall „Kalina” wg piosenek Jeremiego Przybory z „Kabaretu Starszych Panów" oraz fragmentów filmów z udziałem Kaliny Jędrusik
21.10.2014 Piotr Kondrat „Shylock” wg „Kupca weneckiego” Williama Szekspira

 

● BOLESŁAWIEC: 19-21.10.2014 Teatr Stary

20.10.2014, Birute Mar „Słowa na piasku”, wg „Szczęśliwych dni” Samuela Becketta (Litwa)
21.10.2014, Janati Souad, „Maya” (Algieria)
22.10.2014, Bogusław Kierc „To wszystko” - premiera
                Po spektaklu promocja 12 publikacji z serii Czarna książeczka z Hamletem
               „Zakochany pielgrzym. Samogry Bogusława Kierca”, Tomasz Miłkowski

 

● JAWOR: Jaworski Ośrodek Kultury (Teatr Miejski)
22.10.204 Piotr Kondrat „Shylock" wg „Kupca weneckiego” Williama Szekspira

 

 

Bilety na poszczególne spektakle 15. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku można nabyć w powyższych teatrach i ośrodkach.

 

Program 48. Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora tutaj


Patronat:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego


Organizator:

Ośrodek Kultury i Sztuki
Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru

    


Wpółorganizatorzy

                                
     

 

PREZENTACJA MONODRAMÓW na DOLNYM ŚLĄSKU
organizowana w ramach Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora odbywa się w placówkach i ośrodkach kultury od 2000 roku. Monodramy prezentowane były dotąd w kilkunastu miastach regionu m.in.:

Boguszów Gorce, Bolesławiec, Chojnów, Głogów, Jawor, Jelenia Góra, Kłodzko, Kudowa Zdrój, Legnica, Oława, Polkowice, Strzelin, Świdnica, Szczawno-Zdrój, Wałbrzych, Zgorzelec, Ziębice, Złotoryja czy Duszniki Zdrój.

więcej informacji

Noworoczne kolędowanie

« powrót

Noworoczne kolędowanie w Bazylice Garnizonowej

 

Tradycja koncertów kolędowych organizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki każdorazowo we wrocławskiej Bazylice Garnizonowej sięga 2000 roku. Do tej pory wystąpili na nich między innymi: Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki pod dyrekcją Stefana Stuligrosza, artystka krakowskiej Piwnicy pod Baranami – Anna Szałapak, zespół wokalny – Affabre Concinui, ukraiński zespół Tercja Pikardyjska, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Sikorowski z zespołu Pod Budą z córką Mają, dziecięcy zespół Arka Noego, Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z solistami, zespół Golec uOrkiestra oraz Krystyna Prońko.


W okresie świątecznym, najczęściej w sobotę wieńczącą pierwszy pełny tydzień nowego roku, zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do wspólnego kolędowania ze znanymi artystami. To wspaniała okazja do tego, aby, w przystępnej cenie, usłyszeć niezwykłe bożonarodzeniowe utwory.


Naszą ambicją podczas tych spotkań jest, nie tylko krzewienie polskiego dziedzictwa kulturowego zaklętego w dźwiękach muzycznych opowieści o świętach, ale także pokazanie niezwykłej atmosfery panującej na Dolnym Śląsku oraz zachęcenie do wspólnego przeżywania okresu świątecznego.


Przejdź do pełnej galerii
 • Dodaj na Facebook
 • Dodaj na nk
 • Dodaj na gg
 • Dodaj na Wykop
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj na Blip

 • DCIK
 • Domek Romański
 • dokis