nasz kanal na youtube
 • header
 • header
 • header
 • header
 • header
 • header

List otwarty w sprawie zamiaru odwołania Piotra Borkowskiego ze stanowiska
Dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

f

My niżej podpisani, pracownicy Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz osoby związane ze światem kultury i sztuki we Wrocławiu na Dolnym Śląsku i w Polsce pragniemy wyrazić nasze pełne poparcie dla dotychczasowego Dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Piotra Borkowskiego - osoby posiadającej rozległe doświadczenie zawodowe i cieszącej się powszechnym uznaniem, wobec której, niespodziewanie dla nas wszystkich, podjęta została próba odwołania ze stanowiska.

 

Pod kierownictwem obecnego Dyrektora Piotra Borkowskiego Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu stał się jedną z czołowych instytucji kulturalnych działających na Dolnym Śląsku, której rozliczne projekty z zakresu sztuk wizualnych, teatru, muzyki prezentowane były również w najważniejszych ośrodkach całej Polski i poza jej granicami. Codzienna praca na rzecz rozwoju i wzbogacenia kontaktów kulturalnych między regionalnymi i ponadregionalnymi ośrodkami odbywa się poprzez organizację licznych imprez w rozmaitych dziedzinach kultury na wysokim poziomie merytorycznym oraz przy dbałości o pełny profesjonalizm - to właśnie te czynniki zadecydowały o niezaprzeczalnym prestiżu i pierwszoplanowej roli Ośrodka na Dolnym Śląsku.

 

Praca ta dostrzegana była wielokrotnie i honorowana licznymi wyróżnieniami i nagrodami. Piotr Borkowski kilkakrotnie był uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego, jest posiadaczem odznaczeń: Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka Zasłużony dla Dolnego Śląska przyznanej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Za kadencji p. Borkowskiego OKiS został nagrodzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska Kluczem Sukcesu, Nagrodą Okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wieloma innymi.

 

Poza poziomem merytorycznym przygotowywanych wydarzeń artystycznych Ośrodek Kultury i Sztuki z powodzeniem pozyskiwał na swoją działalność środki zewnętrzne. Były to między innymi dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Funduszu Wyszehradzkiego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Jako załoga tej instytucji oraz osoby z nią związane nie wyobrażamy sobie powodów, które mogłyby świadczyć przeciw Piotrowi Borkowskiemu, dyrektorowi OKiS i stanowić podstawę do podjęcia decyzji o odwołaniu dyrektora przez Zarząd Województwa. Wszyscy niżej podpisani, zgodnie chcemy wystąpić do Pana Marszałka z prośbą o zaniechanie procedury odwołania dyrektora.

 

Prosimy o wsparcie naszego działania w sprawie zaniechania procedury odwołania Piotra Borkowskiego ze stanowiska Dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu i wysyłanie listów wspierających i potwierdzających Państwa współpracę z OKiS i jego dyrektorem na adres mailowy: okis@okis.pl lub do siedziby OKiS: Rynek-Ratusz 24, 50-101 Wrocław i/lub do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: marszalek@dolnyslask.pl. W razie pytań prosimy o tel.: 71 3442864.

 

Bronisław Kowalewski, kierownik działu Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Agnieszka Chodysz-Foryś, Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Marta Przetakiewicz, Dolnośląski Festiwal Artystyczny

Jan Bortkiewicz, kierownik DCF Galerii Domek Romański

Aleksandra Nazarkiewicz, DCF Galeria Domek Romański

Joanna Makowska, DCF Galeria Domek Romański

Maciej Kieres, kierownik działu współpracy z zagranicą

Marta Stolarczyk, dział współpracy z zagranicą

Wojciech Wojtczak, dział współpracy z zagranicą

Daniel Jasiński, dział współpracy z zagranicą

Joanna Drab Pasierska, dział współpracy z zagranicą

Amelia Żak, dział merytoryczny

Barbara Paruch, zamówienia publiczne

Karolina Michalska-Cecot, kierownik działu Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Agnieszka Rusnak,  DolnośląskieCentrum Informacji Kulturalnej

Joanna Gądek, Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej

Izabela Jóźwik, miesięcznik Odra

Natalia Wielęgowska, miesięcznik Odra

Mieczysław Orski, redaktor naczelny miesięcznika Odra

Elżbieta Garbarczyk, miesięcznik Odra

Mirosław Ratajczak, miesięcznik Odra

Marta Mizuro, miesięcznik Odra

Joanna Mitas, główna Księgowa

Marzena Baraniecka, zastępca Głównej Księgowej

Anna Noga, kierownik działu kadr

Anna Mikos-Janowska, sekretariat

Wanda Mleczak, kierownik działu administracji

Tadeusz Kość, dział administracji

 

 

Andrzej Saj, redaktor naczelny Pisma Artystycznego Format

Janina Hobgarska, dyrektor Galerii BWA w Jeleniej Górze

Zuzanna Dziedzic, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej

Anna Morawiecka, Prezes Fundacji Ludzka Sprawa

Wiesław Geras, Prezes Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru

Witold Kozakowski, Kłodzkie Impresje Gitarowe „Gitariada”

Izabela Siwińska, właściciel/redaktor naczelna Magazynu Regiony-Regionen, "Wrocławianin-magazyn miejski" oraz "Wrocławski Senior"

Robert Chmielarczyk, Prezes Akademickiego Stowarzyszenia Kultury „Wagant”

prof, dr hab. Piotr Łykowski, kierownik Katedry Wokalistyki AM we Wrocławiu, Prezes Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu

Piotr Maziarz, Burmistrz Kudowy Zdroju

Janusz Biskowski - fotograf

 

Petycję można podpisać tutaj

więcej informacji

Noworoczne kolędowanie

« powrót

Noworoczne kolędowanie w Bazylice Garnizonowej

 

Tradycja koncertów kolędowych organizowanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki każdorazowo we wrocławskiej Bazylice Garnizonowej sięga 2000 roku. Do tej pory wystąpili na nich między innymi: Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki pod dyrekcją Stefana Stuligrosza, artystka krakowskiej Piwnicy pod Baranami – Anna Szałapak, zespół wokalny – Affabre Concinui, ukraiński zespół Tercja Pikardyjska, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Sikorowski z zespołu Pod Budą z córką Mają, dziecięcy zespół Arka Noego, Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z solistami, zespół Golec uOrkiestra oraz Krystyna Prońko.


W okresie świątecznym, najczęściej w sobotę wieńczącą pierwszy pełny tydzień nowego roku, zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do wspólnego kolędowania ze znanymi artystami. To wspaniała okazja do tego, aby, w przystępnej cenie, usłyszeć niezwykłe bożonarodzeniowe utwory.


Naszą ambicją podczas tych spotkań jest, nie tylko krzewienie polskiego dziedzictwa kulturowego zaklętego w dźwiękach muzycznych opowieści o świętach, ale także pokazanie niezwykłej atmosfery panującej na Dolnym Śląsku oraz zachęcenie do wspólnego przeżywania okresu świątecznego.


Przejdź do pełnej galerii
 • Dodaj na Facebook
 • Dodaj na nk
 • Dodaj na gg
 • Dodaj na Wykop
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj na Blip

 • DCIK
 • Domek Romański
 • DolnySlaskpelenHistorii
 • dokis