nasz kanal na youtube
  • header
  • header
  • header
  • header
  • header
  • header

Zapraszamy na praktyki

f

Kochasz sztukę? Kultura to dla Ciebie nie tylko dobre zachowanie, ale i dobro narodowe? Galeria to nie tylko ta handlowa? Ośrodek Kultury i Sztuki, działający na terenie całego województwa dolnośląskiego, otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości rozwijania wiedzy, pasji i zainteresowania tematyką kulturalną.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne praktyki do naszej siedziby w sercu Wrocławia, Rynek - Ratusz 24. To tu na co dzień obcujemy z tematami kulturalnymi w tym nie tylko z organizacją wydarzeń, ale również z działaniem administracyjnym związanymi z funkcjonowaniem instytucji. Jeśli jesteś zainteresowany/ana praktyką, która nie polega na parzeniu kawy i staniu przy kserze, to serdecznie zapraszamy. Nie wymagamy ukierunkowania artystycznego w wykształceniu. Zapraszamy wszystkich chętnych, ponieważ w każdym z nas jest wrażliwość na piękno. Aplikacje prosimy kierować pod adres mailowy: beatrix.baumert@okis.pl Rekrutacja zamyka się dnia 15.08.2016r., o godz. 12:00. Napisz krótko dlaczego chciałbyś/abyś nabyć doświadczenie właśnie w naszym ośrodku kultury i załącz CV. Odezwiemy się do wybranych osób. Pozdrawiamy! OKiS Team

więcej informacji

Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”

domek romanski


Dolnośląskie Centrum Fotografii "Domek Romański"

pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław

domek.romanski@okis.pl

tel. 0048 71 344 78 40

Galeria czynna poniedziałek-sobota | 10.00-18.00

 

Bilety: normalny 4 zł, ulgowy* 2 zł. W poniedziałki wstęp bezpłatny.

 

Aktualna wystawa


Dolnośląskie Centrum Fotografii jest agendą Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Mieści się w zabytkowym Domu Panien Trzebnickich, najstarszym budynku mieszkalnym Wrocławia z 1208 roku, który początkowo był rezydencją trzebnickich cysterek. Powierzchnia ekspozycyjna obejmuje trzy pomieszczenia: najstarsze – romańskie, gotyckie oraz część współczesną. Dużym atutem jest usytuowanie DCF w centrum miasta, w dukcie spacerowym Rynek – Ostrów Tumski.

 

Jest to największa galeria na Dolnym Śląsku zajmująca się stricte fotografią. Jej działalność wpisuje się w tradycję funkcjonujących w tym miejscu od początku lat siedemdziesiątych galerii fotografii: Wrocławskiej Galerii Fotografii, a później Foto-Medium-Art.

 

Głównym celem DCF jest propagowanie fotografii, poszerzanie wiedzy na temat tego medium oraz promowanie wybitnych twórców w tej dziedzinie. Założenia te są realizowane m.in. poprzez organizację czasowych wystaw fotografii, konkursów, wykładów, sympozjów, aukcji, wydawanie katalogów wystaw. DCF dba o to, by ukazywać szerokie spektrum nurtów fotograficznych. Niezależnie od tego czy eksponowane są fotografie artystyczne, historyczne, dokumentalne czy reporterskie, zawsze istotny jest wysoki poziom prezentowanych prac.

 


Wyświetl większą mapę

Najważniejsi artyści, których wystawy odbyły się w galerii to: Ryszard Horowitz, Edward Hartwig, Jan Bułhak, Jean Loup Sieff, Luis Gonzales Palma, Joseph Beuys, Stefan Arczyński, August Sander, Fritz Lang, Zeev Ramiel, Andrzej Dudziński, Tadeusz Rolke, Romualdas Požerskis, Jan Tarasin, Tomasz Gudzowaty, Maurizio Buscarino.
DCF „Domek Romański" propaguje nie tylko uznanych już artystów, ale także otwarte jest na współpracę z młodymi twórcami. Odbywają się tutaj wystawy debiutantów, swoje prace pokazują m.in. absolwenci Wrocławskich Szkół Fotograficznych.

 

Mimo iż galeria współpracuje z artystami z całej Polski i z zagranicy ma również misję, by propagować działalność lokalnych fotografików. Zamierzenie to realizuje m.in. poprzez organizację dorocznej wystawy Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

Kierownik artystyczny – Jan Bortkiewicz
Pracownicy merytoryczni – Olga Nazarkiewicz, Joanna Makowska

 

*

Bilet ulgowy przysługuje: emerytom, rencistom, uczniom, studentom, grupom zorganizowanym (od 10os.)


Wstęp bezpłatny: dla dzieci do lat 7, studentów kierunków artystycznych i pokrewnych, dziennikarzy, osoby powyżej 70. roku życia, Zasłużeni Działacze Kultury, Zasłużeni Kulturze Gloria Artis lub adekwatnie odznaczeni, pracownicy galerii i muzeów na podstawie legitymacji pracowniczych, przewodnicy miejscy w trakcie oprowadzania

Przejdź do pełnej galerii
  • dokis
  • DolnySlaskpelenHistorii
  • Domek Romański
  • DCIK