nasz kanal na youtube
  • header
  • header
  • header
  • header
  • header
  • header

Zapraszamy na praktyki

f

Kochasz sztukę? Kultura to dla Ciebie nie tylko dobre zachowanie, ale i dobro narodowe? Galeria to nie tylko ta handlowa? Ośrodek Kultury i Sztuki, działający na terenie całego województwa dolnośląskiego, otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości rozwijania wiedzy, pasji i zainteresowania tematyką kulturalną.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne praktyki do naszej siedziby w sercu Wrocławia, Rynek - Ratusz 24. To tu na co dzień obcujemy z tematami kulturalnymi w tym nie tylko z organizacją wydarzeń, ale również z działaniem administracyjnym związanymi z funkcjonowaniem instytucji. Jeśli jesteś zainteresowany/ana praktyką, która nie polega na parzeniu kawy i staniu przy kserze, to serdecznie zapraszamy. Nie wymagamy ukierunkowania artystycznego w wykształceniu. Zapraszamy wszystkich chętnych, ponieważ w każdym z nas jest wrażliwość na piękno. Aplikacje prosimy kierować pod adres mailowy: beatrix.baumert@okis.pl Rekrutacja zamyka się dnia 15.08.2016r., o godz. 12:00. Napisz krótko dlaczego chciałbyś/abyś nabyć doświadczenie właśnie w naszym ośrodku kultury i załącz CV. Odezwiemy się do wybranych osób. Pozdrawiamy! OKiS Team

więcej informacji
Kliknij aby powiększyć

DEBUTS

1 - 17.09.2016
Dolnośląskie Centrum Fotografii “Domek Romański”
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław
Finisaż: 15 września godz. 18.00


To już trzecia edycja tego pierwszego w Polsce kompleksowego projektu promującego najbardziej utalentowanych wschodzących polskich fotografów. Projekt polega na ocenie nadesłanych portfolio przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą znani fotografowie, wydawcy oraz galerzyści. W tym roku w jury zasiedli Mads Nissen, laureat nagrody Zdjęcie Roku w ubiegłorocznej edycji World Press Photo, Petra Leene, właścicielka Amstel Gallery z oddziałami w Amsterdamie i Nowym Jorku, Moshe Rosenzveig, dyrektor artystyczny Head On - największego festiwalu fotograficznego w Australii oraz Calin Kruze, wydawca i redaktor naczelny magazynu „dienacht” oraz Grzegorz Kosmala, pomysłodawca DEBUTS i wydawca „doc! photo magazine”.

Aby wziąć udział w DEBUTS trzeba było spełnić określone warunki: mieć polskie obywatel­stwo, być pełnoletnim i zadebiutować w latach 2013-2015 (mogła to być pierwsza autorska publikacja w mediach lub pierwsza wystawa). Do przeglądu dopuszczeni byli także absolwenci szkół i kierunków fotograficznych, jak również osoby które nie posiadały formalnego wykształcenia fotograficznego.

Wśród nagrodzonych prac znajdują się fotografie i cykle o charakterze dokumentalnym, jak i artystycz­nym. Cechują się zastosowaniem różnych technik, także tych szlachetnych, jak i podejściem do samej fotografii. Wiele z nich to zapis ulotności chwili, ale można też znaleźć przemyślane projekty, prace w pełni już świadomych fotografów.

„Im bardziej zagłębiałem się w historie, obrazy i portfolia, tym intensywność wrażeń rosła. I nagle pojąłem, że nie wpatruję się w ekran mojego laptopa, tylko że z niego wyglądam,” - mówi Mads Nissen. - „Patrzę oczami młodego i utalentowanego Polaka lub Polki. Patrzę na otaczający go świat poprzez intrygujący sposób widze­nia jego tajemniczego umysłu. Tym jest dla mnie fotografia. Takiej fotografii szukałem. Fotografii, która mówi nam o istotnych ludzkich sprawach i o otaczającej nas rzeczywistości, ale zawsze opowiedzianych zaanga­żowanym i wyrazistym głosem fotografów (...).”

Laureatami tegorocznej edycji DEBUTS są: Basia Abramowicz, Joanna Bałaś, Adam Biernat, Katarzyna Bojko­-Szymczewska, Alicja Brodowicz, Patryk Bułhak, Katarzyna Czerniak, Natalia Dołgowska, Kamil Domań­ski, Tytus Grodzicki, Małgorzata Gwiazdonik, Edyta Jabłońska, Marta Kaczmarek, Julia Kaczorowska, Mar­ta Kiela-Czarnik, Barbara Kosakowska, Katarzyna Kubiak, Magdalena Kuca, Artur Kucharczak, Dominika Kucner, Jacek Laube, Anna Lemke, Paweł Malinowski, Michał Matejko, Jakub Michalec, Maciej Narożny, Ola Nguyen Van, Laura Ociepa, Michał Orliński, Arkadiusz Pisarek, Arek Rataj, Sandra Recka, Marta Rybicka, Wojciech Ryziński, Małgorzata Skrzypczyk, Kamil Śleszyński, Weronika Twardowska, Dominik Witaszczyk, Weronika Woźniak oraz Aleksandra Zinkiewicz.

Ich prace zostały zebrane w specjalnym albumie fotograficznym, który prezentowany był m.in. podczas 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Fotofestiwal w Łodzi, Miesiąca Fotografii w Krakowie, czy Shifting Focus Photobook Market w Berlinie. 

 

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz.10.00-18.00.

Bilety 4 zł, ulg. 2 zł, w poniedziałki wstęp bezpłatny.

 

 

Organizatorzy:

Dolnośląskie Centrum Fotografii "Domek Romański"

Galeria Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

  

Partnerzy: Mecenat:
           Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Patroni medialni:
                
Kliknij aby powiększyć

Rzeczy cielesne autorstwa Joanny Bonder

2 - 29.09.2016
Galeria PHOTO ZONA
Ośrodek Kultury i Sztuki, Rynek-Ratusz 24, Wrocław

 

Joanna Bonder - urodzona 1987 r. we Wrocławiu, absolwentka kierunku Sztuka Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. W 2011 ukończyła studia licencjackie w pracowni Fotomediów prof. Andrzeja P. Batora, oraz aneks –uzupełnienie w pracowni Projektowania Multimedialnego prof.n. Stanisława Sasaka. W ostatniej z wymienionych pracowni w 2013 zrealizowała dyplom magisterski. W 2012 roku otrzymała Stypendium artystyczne Prezydenta Wrocławia oraz Stypendium Rektora dla najlepszych studentów, w 2013 Pierwszą nagrodę na festiwalu DigitalBigScreen w Trbovlje (Słowenia). Obecnie prowadzi niezależną działalność artystyczną.

 

Zadaniem galerii jest prezentacja dokonań powstałych w fotomedialnym nurcie sztuki. Publiczności zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny, który ma swoje źródło w ogólnopolskim środowisku akademickim, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji powstałych w dolnośląskim kręgu artystycznym. Galeria PhotoZona organizuje wystawy o zróżnicowanym charakterze formalnym (fotografia, fotoobiekt, fotoinstalacja itp), które poza miejscem ekspozycji (Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS) będą upublicznione również w mediach elektronicznych i publikacjach.

 

Kuratorem wystawy jest Agata Szuba


                                             

 

      

Kliknij aby powiększyć

Konstrukcje w przestrzeni autorstwa Remigiusza Koniecko

29.07 - 2.09.2016
Galeria PHOTO ZONA
Ośrodek Kultury i Sztuki, Rynek-Ratusz 24, Wrocław
Wernisaż: 29 lipca 2016, godz. 17.00


Remigiusz Koniecko - urodzony w 1977 r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podczas studiów rozpoczął autorski cykl „Przestrzenie formalne”, który wynikał z jego zainteresowań przestrzenią egzystencjalną. W swoich fotografiach odwołuje się zarówno do formy jak i funkcji architektury, próbując stworzyć swój własny model widzenia przestrzeni. Obecnie zajmuje się fotografią od strony twórczej i dydaktycznej.

 

Wernisaż: 29 lipca 2016 r. (piątek), godz. 17:00

 

Zadaniem galerii jest prezentacja dokonań powstałych w fotomedialnym nurcie sztuki. Publiczności zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny, który ma swoje źródło w ogólnopolskim środowisku akademickim, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji powstałych w dolnośląskim kręgu artystycznym. Galeria PhotoZona organizuje wystawy o zróżnicowanym charakterze formalnym (fotografia, fotoobiekt, fotoinstalacja itp), które poza miejscem ekspozycji (Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS) będą upublicznione również w mediach elektronicznych i publikacjach.

 

Kuratorem wystawy jest Agata Szuba